Miała blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – zatrzymał ją policjant po służbie

Służba pełniona w Policji nigdy nie kończy się z chwilą zdjęcia munduru, czy zakończenia dyżuru. Policjantem jest się 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Udowodnił to funkcjonariusz Oddziału Prewencji Policji w Warszawie, który na terenie gminy Tarczyn zatrzymał nietrzeźwą kierującą. Kobieta, gdy zorientowała się, że wpadła w kłopoty, chciała uniknąć kary i zaproponowała łapówkę.

Służba w Policji nie ma limitu czasowego. Nigdy nie kończy się z chwilą zdjęcia munduru, czy zakończenia służby. Przykładem tego jest postawa funkcjonariusza X Kompanii Oddziału Prewencji Policji w Warszawie. Sierżant Arkadiusz Szymańczyk, będąc na dniu wolnym od służby, na terenie gminy Tarczyn zauważył toyotę yaris. Siedząca za kierownicą kobieta nie była w stanie zachować prawidłowego toru jazdy, jadąc niemal od krawężnika do krawężnika. Policjant natychmiast zareagował, zmusił ją do zatrzymania pojazdu, jak również zabrał kluczyki do auta, a o całym zdarzeniu poinformował oficera dyżurnego najbliższej jednostki Policji.

Kobieta, chcąc uniknąć odpowiedzialności, postanowiła przekonać funkcjonariusza, żeby nie robił problemów i zaproponowała mu 1000 złotych łapówki w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Nie miała najwyraźniej świadomości, że tymi słowami popada w jeszcze większe kłopoty. Przybyli na miejsce funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującej. Okazało się, że za kierownicą toyoty siedziała 53-latka, która w wydychanym powietrzu miała blisko 2,5 promila alkoholu!

53-latka trafiła do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu kobieta usłyszała zarzuty, a prokurator podjął decyzję o objęciu jej policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwo grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Grójcu.

st. asp. Magdalena Gąsowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.