Debata społeczna w Świerczach

W „Klubie Seniora” w Świerczach odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa na terenie gminy Świercze pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.

W spotkaniu udział wziął Komendant Powiatowy Policji w Pułtusku podinsp. Paweł Antośkiewicz, natomiast Urząd Gminy Świercze reprezentowała Sekretarz Gminy Izabela Kiela. Wśród zaproszonych gości byli także przedstawiciele różnych instytucji, które współpracują z pułtuską policją oraz działają na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa. W debacie wzięli również udział mieszkańcy gminy Świercze.

Debatę rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Pułtusku podinsp. Paweł Antośkiewicz, który przedstawił stan bezpieczeństwa gminy Świercze, omówił zagadnienia dotyczące specyfiki służby dzielnicowego, przedstawił jego rejon działania. Komendant przybliżył uczestnikom spotkania sposób zgłaszania na Policję zagrożeń za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz działanie aplikacji „Moja komenda”.

Po wystąpieniu Komendanta mieszkańcy mieli możliwość swobodnych wypowiedzi: podzielenia się informacjami na temat zagrożeń na terenie gminy Świercze i złożenie ewentualnych wniosków do Policji.

Na zakończenie Komendant podziękował uczestnikom spotkania za przybycie i udział w debacie. Głównym celem debat jest przede wszystkim poznanie potrzeb i oczekiwań społeczności lokalnej, wymiana informacji o aktualnych zagrożeniach, a także wypracowanie wspólnych metod działania w zakresie poprawy bezpieczeństwa.

Zgodnie z obietnicą organizatorów spotkania żadna uwaga dotycząca poprawy bezpieczeństwa, będącą w kompetencji obecnych przedstawicieli służb i instytucji nie pozostanie bez odpowiedzi i podjęcia stosownych działań.

Komendant zapewnił, że wszystkie sugestie i postulaty mieszkańców dotyczące poprawy bezpieczeństwa będą analizowane, a następnie realizowane przez policjantów podczas codziennej służby.

Autor: sierż. Renata Soból

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.