Diagnosta usłyszał zarzut

Zarzut przyjęcia korzyści majątkowej usłyszał diagnosta z jednej ze stacji kontroli pojazdów w powiecie sochaczewskim. Mężczyzna dopuścił do ruchu auto niesprawne technicznie – bez katalizatora i przyjął korzyść majątkową. Zarzut usłyszał również właściciel pojazdu, który odpowie za wręczenie korzyści majątkowej.

Sochaczewscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji zatrzymali diagnostę z jednej ze stacji kontroli pojazdów w powiecie sochaczewskim, który dopuścił do ruchu pojazd niesprawny technicznie. Auto miało wycięty katalizator, lecz mimo tego diagnosta wydał zaświadczenie o przeprowadzonym badanu i jego pozytywnym wyniku. Zarzuca mu się również przyjęcie korzyści majątkowej.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który poświadczył nieprawdę i miał przyjąć łapówkę, a także właściciela pojazdu, który miał wręczyć korzyść majątkową. W Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie mężczyźni usłyszeli zarzuty. Wręczenie i przyjęcie korzyści majątkowej jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Dzik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.