Dozór policyjny, nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania

Decyzją ciechanowskiej prokuratury 35-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który znęcał się nad swoją żoną i dwójką dzieci został objęty policyjnym dozorem. Mężczyzna ma również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych oraz nakaz opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzoną. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

W miniony poniedziałek (10.04) policjanci z ciechanowskiej komendy zostali wezwani na interwencję związaną z przemocą domową. Ustalenia funkcjonariuszy wskazywały, że w rodzinie dochodzi do przemocy fizycznej i psychicznej. Mężczyzna, będąc w stanie nietrzeźwości wszczynał awantury domowe z członkami rodziny. Wyzywał słowami wulgarnymi swoją żonę i dwójkę dzieci. Kobietę krytykował, poniżał i popychał. Mundurowi podjęli decyzję o natychmiastowym odizolowaniu sprawcy przemocy domowej. Agresor trafił do policyjnego aresztu. Na wniosek ciechanowskich policjantów prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi oraz nakaz opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzoną.

Przeciwdziałanie przemocy domowej, niesienie pomocy osobom dotkniętym przemocą oraz ich rodzinom jest jednym z głównych zadań realizowanych przez policję. Przemoc w rodzinie to zamierzone i wykorzystujące przewagę siły działanie skierowane przeciw członkowi rodziny naruszające ich prawa i dobra osobiste, powodujące cierpienie i szkody psychiczne, fizyczne, a także materialne. Znęcanie się i poniżanie to tajemnica wielu rodzin.

Na zjawisko przemocy domowej nie można pozostawać obojętnym. Ważne jest, aby osoby dotknięte tą tragedią nie wstydziły się mówić o swoich problemach. Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem. Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej lub jej świadkiem, nie wahaj się powiadomić o tym policję. W trosce o zdrowie i życie Twoje i Twoich bliskich, nie pozwalaj, by sprawca pozostał bezkarny.

mł. asp. Magda Zarembska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.