Zlikwidowana bimbrownia w gminie Dzierzążnia

Płońscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zlikwidowali nielegalną produkcję alkoholu. Zabezpieczyli 450 litrów zacieru, 30 litrów bimbru i aparaturę do produkcji alkoholu etylowego. Trudniącemu się tym procederem 64-latkowi mogą grozić 3 lata więzienia.

Kryminalni z płońskiej komendy, działając na podstawie własnych ustaleń, na terenie gm. Dzierzążnia odkryli nielegalną produkcję alkoholu. W czasie przeszukania, w budynku mieszkalnym należącym do 64-latka funkcjonariusze znaleźli 6 plastikowych beczek z zacierem, a w przydomowej bimbrowni znajdującej się w budynku gospodarczym, aparaturę gotową do wytwarzania alkoholu i butelki z gotowym wyrobem. W jednej z „kolumn” odbywał się jeszcze proces destylacji.

Policjanci zabezpieczyli w sumie 450 litrów zacieru i 30 litrów bimbru. Próbki alkoholu zostaną wysłane do badań laboratoryjnych.

64-latek w rozmowie z policjantami twierdził, że bimber produkował na własny użytek, bo niedługo będzie obchodził urodziny. Mieszkaniec gm. Dzierzążnia może usłyszeć zarzuty nielegalnego wytwarzania alkoholu etylowego. Czyn ten zagrożony jest karą nawet 3 lat więzienia.

Autor: kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.