poniedziałek, 02 sierpnia 2021

Dozór za uporczywe nękanie

Policjanci z komisariatu w Ożarowie Mazowieckim zatrzymali 30-letniego mieszkańca gminy, który od początku roku do chwili obecnej nękał pokrzywdzoną. Mężczyzna odpowie również za groźby, które stosował wobec sąsiada kobiety. 30-latek usłyszał zarzuty za popełnione przestępstwa, a prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, zakazu zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Do policjantów z Ożarowa Mazowieckiego zgłosiła się kobieta, która poinformowała o uporczywym nękaniu przez znajomego. Z relacji zgłaszającej wynikało, że mężczyzna śledzi ją, wysyła do niej uporczywe SMS-y, rozpowszechnia wśród innych osób nieprawdziwe informacje o niej, a także posunął się do uszkodzenia drzwi do jej mieszkania. Okazało się, że 30-letni mieszkaniec gminy groził również sąsiadowi pokrzywdzonej.

W piątek dyżurny komisariatu otrzymał zgłoszenie od pokrzywdzonej, że jej znajomy jest u niej pod domem, a ona obawia się go. Policjanci natychmiast zjawili się na miejscu i zatrzymali 30-latka.

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu stalkingu oraz stosowania gróźb. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakazu zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Zgodnie z art. 190a § 1 “Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”.

asp. Marta Dymek


Nasi partnerzy