Zderzenie ciężarówki z pociągiem. Nie żyje maszynista

W poniedziałek (1.07) chwilę po godzinie 9 na przejeździe kolejowym w Ożarowie Mazowieckim, samochód ciężarowy wjechał na tory, w momencie gdy przejeżdżał pociąg Kolei Mazowieckich. W wyniku wypadku zginął maszynista. 

Do zdarzenia doszło na ulicy Ceramicznej w Ożarowie Mazowieckim. Jest tam przejazd kolejowy z zaporami. Śledczy ustalają jak pojazd znalazł się na przejeździe.

Samochód ciężarowy przewoził materiały budowlane, które po wypadku wysypały się na przejeździe. Droga jest zablokowana – poinformował mł. ogn. Damian Dolniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w powiecie warszawskim zachodnim.

W miejscu zdarzenia lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety życia maszynisty nie udało się uratować.

Z powodu zdarzenia na odcinku Błonie – Płochocin występują utrudnienia w kursowaniu pociągów Kolei Mazowieckich na trasie Sochaczew – Warszawa. Niektóre pociągi mogą być opóźnione, odwołane lub mogą kursować w skróconych relacjach.

Od godz. 10:00 wprowadzono honorowanie biletów Kolei Mazowieckich:

  • w autobusach linii 713 w obydwu na odcinku Ożarów Mazowiecki – Cm. Wolski
  • w tramwajach linii 10 w obydwu kierunkach na odcinku Fort Wola – Dw. Centralny
  • w tramwajach linii 26 w obydwu kierunkach na odcinku Fort Wola – Kijowska
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.