Dożynki Diecezji Płockiej i Województwa Mazowieckiego

Wymaganej przez Boże prawo postawy wdzięczności i radości rolników wobec Boga nie mogą zawiesić żadne problemy nękające wieś. Nie da się jej znieść ze względu na słabe zbiory ani trudności w ich sprzedaży – powiedział biskup płocki Szymon Stułkowski podczas dożynek diecezji płockiej i województwa mazowieckiego w Bieżuniu

Dzieląc się z dożynkowym chlebem składam na Państwa ręce serdeczne życzenia wytrwałości i energii na kolejne miesiące. To dzięki Państwa pracy i poświęceniu na naszych stołach pojawia się chleb i wiele cennych darów natury – dziękował marszałek Adam Struzik.

W parafii pw. św. Stanisława BM w Bieżuniu odbyły się wspólne dożynki diecezji płockiej i województwa mazowieckiego. Barwny korowód z delegacjami z wieńcami dożynkowymi z dekanatów diecezji płockiej oraz powiatów Mazowsza przeszedł spod kościoła parafialnego na boisko przy Szkole Podstawowej. Tam sprawowana była Eucharystia dożynkowa, której przewodniczył biskup płocki Szymon Stułkowski.

W homilii zaznaczył, że dziękczynienie za plony jest kontynuacją starotestamentalnego Święta Namiotów. Stan rolniczy przynosi przed ołtarz wieńce dożynkowe i bochny chleba, plony pól, ogrodów, sadów i przypomina o darach duchowych, o trwałych wartościach pielęgnowanych przez „roztropne środowisko rolnicze”, do których należą naturalne otwarcie na Boga, cześć Przenajświętszej Maryi Pannie, która wydała najpiękniejszy owoc na świecie – Zbawiciela ludzkości, szacunek dla życia, dla rodziny, dla pracy.

To jedna z najważniejszych imprez na Mazowszu. Jest doskonałą okazją do wspólnego podziękowania za plony, kultywowania regionalnych tradycji i wspólnej radości z owoców pracy rolników oraz przedsiębiorców z naszego regionu. Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentowali m.in.: marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz radni województwa.

– W pierwszej kolejności dziękujemy Bogu za jego opiekę. Jesteśmy wdzięczni i dziękujemy rolnikom, sadownikom oraz wszystkim ludziom mazowieckiej ziemi za ich trud i pracę! Dziękuję Państwu za obecność, za piękne, kolorowe korowody i wspaniałe wieńce dożynkowe. A dzieląc się z Państwem dożynkowym chlebem składam na Państwa ręce serdeczne życzenia wytrwałości i energii na kolejne miesiące. To dzięki Państwa pracy i poświęceniu na naszych stołach pojawia się chleb i wiele innych cennych skarbów natury – dziękował marszałek Adam Struzik.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.