Druhowie z OSP Łomna z nowym sztandarem

Choć sztandar ufundowany został w 2020 roku na 90-lecie OSP Łomna, to pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany związane z poświęceniem i przekazaniem dla druhów. W sobotę (6.05) strażacka rodzina zebrała się w kościele parafialnym w Łomnej, gdzie odprawiono uroczystą Mszę świętą i poświęcono nowy sztandar, który następnie został przekazany druhom.

Na uroczyste nabożeństwo przybyły jednostki OSP Czosnów, OSP Krogulec i OSP Sowia Wola. Gminne jednostki OSP wystawiły swoje poczty sztandarowe. Na koniec mszy, proboszcz parafii ks. prałat Tadeusz Bazylewicz dokonał poświęcenia sztandaru ufundowanego przez lokalną społeczność. Symbolicznego wbicia gwoździ dokonali zaproszeni goście oraz sponsorzy. W uroczystości udział wziął Antoni Kręźlewicz – wójt Gminy Czosnów. Włodarz skierował do druhów ciepłe słowa i zapewnił o stałej trosce i pomocy dla strażackiej braci. Głos również zabrał zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim bryg. Łukasz Kochanowski stwierdzając że wszyscy i Państwowa Straż jak i Ochotnicze Straże na co dzień ze sobą współpracują i działają dla dobra mieszkańców.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.