Dwa areszty i dozór po ataku na ochroniarza sklepu

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Warszawa Targówek dzień po ataku na ochroniarza sklepu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 36 i 47 lat, którzy mieli brać udział w tym przestępstwie. Kilka dni potem, do komisariatu trafiła również zatrzymana do tej sprawy 23-letnia kobieta. Wszyscy zostali przesłuchani w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga Północ. Prokurator prowadzący śledztwo zawnioskował do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzn. Sąd ten wniosek uwzględnił. Kobieta została objęta policyjnym dozorem. Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcie przedstawia policjanta ubranego w seledynową kamizelkę, który prowadzi po swojej prawej stronie zatrzymaną kobietę. Kobieta ta ma kajdanki na rękach.
policjant prowadzi zatrzymaną
Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło 7 listopada br. w sklepie przy ulicy Radzymińskiej. Po tym, jak pracownik ochrony przyłapał na kradzieży kobietę, na pomoc jej ruszył znajomy. Pomiędzy nim a ochroniarzem doszło do szarpaniny. Agresywni klienci uciekli ze sklepu samochodem, którym kierował ich wspólnik. Ich łupem padł alkohol i kosmetyki.

Pracownik ochrony trafił do szpitala. Całe szczęście nie odniósł poważnych obrażeń.

Informacja o tym zdarzeniu natychmiast zaalarmowała policjantów z Targówka i północnopraskich kryminalnych. Kryminalni z Chodeckiej po wykonaniu rozpoznania na miejscu zdarzenia bardzo szybko ustalili tożsamość poszukiwanych mężczyzn i markę pojazdu, którym uciekli. Następnego dnia w Wołominie operacyjni zatrzymali 37 i 47-latka. W ubiegły wtorek zatrzymali też ich znajomą – 23-letnią mieszkankę Kobyłki.

Cała trójka trafiła na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ, która wszczęła śledztwo w sprawie kradzieży rozbójniczej. Wszyscy usłyszeli zarzuty w tej sprawie.

Sąd uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował wobec mężczyzn tymczasowy areszt. Prokurator zdecydował o objęciu kobiety policyjnym dozorem. Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Paulina Onyszko

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.