wtorek, 20 kwietnia 2021

Dwaj mężczyźni naruszyli kwarantanne

W czwartek (26.03) dwóch mieszkańców powiatu gostynińskiego naruszyło zakaz wychodzenia z domu związany z kwarantanną. Teraz obu grozi grzywna do 30 tys. zł.

Wielką nieodpowiedzialnością wykazało się dwóch mężczyzn zamieszkujących teren powiatu gostynińskiego, którzy z błahego powodu naruszyli kwarantannę domową. Pierwszy z mężczyzn postanowił wybrać się do sklepu, ponieważ chciał napić się alkoholu. Drugi z mężczyzn postanowił wybrać się na przejażdżkę rowerową po okolicy, ponieważ nie mógł już wytrzymać siedzenia w domu. Za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny grozi im teraz grzywna do 30 tys. zł. W stosunku do mężczyzn zostało wszczęte postępowanie wyjaśniające.

Przypominamy, że w czasie kwarantanny nie wolno opuszczać domu ani wychodzić do sklepu. Nie można również spotykać się z innymi osobami, a jeśli jest taka konieczność – należy zachować bezpieczny odstęp, wynoszący minimum dwa metry. Osoby objęte kwarantanną powinny przynajmniej dwa razy dziennie zmierzyć temperaturę ciała i zachować zasady higieny.


Nasi partnerzy