Dwie dzielne kobiety ujęły nietrzeźwego kierującego

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 34-letni mieszkaniec powiatu włocławskiego, który został ujęty przez dwie kobiety. Taka postawa mieszkanek powiatu gostynińskiego godna jest naśladowania.

Dyżurny gostynińskiej komendy został poinformowany, że w miejscowości Choinek został ujęty nietrzeźwy kierujący toyotą. Na miejsce został wysłany patrol policji. Według relacji zgłaszających wracając do domu w miejscowości Choinek zauważyły częściowo znajdujący się poza drogą pojazd toyota, którego kierujący próbował wjechać na drogę. 22 i 23–latka nie wiedząc co się stało postanowiły udzielić pomocy kierującemu. Po otworzeniu drzwi od strony kierowcy od siedzącego za kierownicą pojazdu mężczyzny poczuły alkohol. Kobiety natychmiast zabrały kluczyki od pojazdu udaremniając dalszą jazdę kierującemu i przekazały je przybyłym na miejsce policjantom. 34-latek został poddany badaniu na stan trzeźwości, które wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyznę przewieziono do komendy, gdzie został zatrzymany w policyjnym areszcie. Policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy. Niebawem mężczyzna usłyszy zarzut. Zachowanie kierowcy oceni sąd.

Obywatelska postawa mieszkanek powiatu gostynińskiego zasługuje na pochwałę. Dzięki szybkiemu i stanowczemu działaniu nie doszło do tragedii. Zgodnie z prawem każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Autor: asp. Żaneta Kołodziejska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.