wtorek, 27 lipca 2021

Kryminalni zatrzymali 3 osoby w sprawie wymuszenia

Trzy osoby zostały zatrzymane przez policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu w związku z wymuszeniem wierzytelności. Zabezpieczono miotacz gazu i narkotyki. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty i zastosowano wobec nich policyjne dozory. Za przestępstwo to grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Radomscy policjanci otrzymali informacje o przestępstwie, do którego doszło kilka dni temu w Wielogórze. Do domu pokrzywdzonego miał wejść sprawca, użyć wobec niego gazu łzawiącego i zabrać kilka tysięcy złotych. Wyjaśnianiem sprawy zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego i krótko po zgłoszeniu ustalili sprawców przestępstwa. W kolejnych dniach w okolicy Warszawy zatrzymali 25-letnią kobietę i dwóch mężczyzn w wieku 35 i 40 lat.

Z policyjnych ustaleń wynika, że pokrzywdzony znał się z 25-latką i wcześniej zabrał jej pieniądze. Natomiast kobieta przyjechała do niego ze znajomymi by wymusić zwrot gotówki. Kryminalni u jednego z zatrzymanych mężczyzn zabezpieczyli miotacz gazu oraz narkotyki.

Doprowadzono ich do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty wymuszenia zwrotu wierzytelności. Za przestępstwo to grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec zatrzymanych zastosowano policyjne dozory.

Autor: Justyna Leszczyńska


Nasi partnerzy