Dwie interwencje, dwaj poszukiwani

Policjanci z Płońska i Czerwińska zatrzymali dwóch poszukiwanych. 38-latek „wpadł”, gdy namówił sąsiada do zgłoszenia zmyślonej interwencji, natomiast 36-latek w czasie kontroli drogowej. Obaj trafili już do zakładu karnego.

Wczoraj rano dyżurny płońskiej komendy skierował policjantów z posterunku w Czerwińsku nad Wisłą, na teren gm. Naruszewo, gdzie w jednej z miejscowości siedem osób miało okradać posesję. Na miejscu funkcjonariusze nie potwierdzili zgłoszenia, a właścicielka tej posesji nie kryła swojego zaskoczenia widokiem mundurowych.

Policjanci ustalili osobę, która informowała o zdarzeniu. Mieszkający po sąsiedzku mężczyzna oświadczył, że połączenie na numer alarmowy 112 wykonał na prośbę swojego sąsiada, który twierdził, że widział jak wskazana posesja jest okradana. Po kilku minutach od zgłoszenia ten sam mężczyzna kazał odwołać interwencję, bo uważał, że tylko mu się wydawało. Zachowywał się przy tym bardzo dziwnie, chodził w samych spodenkach i nie miał butów. Policjanci od razu skojarzyli, że wskazana przez zgłaszającego osoba jest poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności, a od kilku miesięcy ukrywa się przed organami ścigania.

W czasie sprawdzenia terenu miejscowości policjanci zauważyli poszukiwanego 38-latka. Został on doprowadzony do policyjnego aresztu, skąd następnie trafił do zakładu karnego. Spędzi tam prawie 2 lata, między innymi za znęcanie na osobami najbliższymi i kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Tego samego dnia policjanci ruchu drogowego patrolujący teren Nowego Miasta zatrzymali do kontroli osobową skodę, której kierująca jechała bez włączonych świateł mijania i nie korzystała z pasów bezpieczeństwa. W czasie legitymowania i sprawdzenia w policyjnych bazach okazało się, że 37-latka nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Za popełnione wykroczenia funkcjonariusze ukarali ją mandatem karnym, a w związku z jadą bez uprawnień skierowany zostanie wniosek o ukaranie do sądu.

Policjanci wylegitymowali również podróżującego z kobietą mężczyznę. Okazało się, że 36-letni pasażer pojazdu, mieszkaniec gm. Sochocin jest poszukiwany do odbycia zastępczej kary 90 dni pozbawienia wolności w związku z uchylaniem się od wykonania obowiązku alimentacyjnego. Trafił już do zakładu karnego.

Autor: kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.