Spostrzegawczość oraz pomoc w odpowiednim momencie

Błyskawiczna reakcja policjantów z Wydziału Kryminalnego KPP w Zwoleniu ocaliła życie rocznego dziecka, które się zakrztusiło. Dziecko odzyskało oddech.

Podczas wykonywania czynności służbowych na terenie Radomia policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu przejeżdżając ulicą Bolesława Chrobrego zauważyli stojący na jezdni samochód osobowy, przy którym mężczyzna uderzał ręką w plecy trzymającego dziecka.

Funkcjonariusze bez chwili zastanowienia zatrzymali się by sprawdzić, co się stało. Dziecko było zasinione i nie reagowało na bodźce zewnętrzne. Funkcjonariusz wziął na ręce dziewczynkę i błyskawicznie rozpoczął akcję ratunkową. Oklepując placki spowodował, że dziewczynka zaczęła oddychać i reagować na bodźce. Następnie monitorowali stan zdrowia dziewczynki do przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego. Po przyjeździe ratowników dziecko zostało zabrane do radomskiego szpitala.

Autor: sierż. szt Katarzyna Słyk

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.