Dwóch przestępców drogowych w rękach ciechanowskiej grupy SPEED

Mundurowi z ciechanowskiej grupy Speed zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy nie powinni wsiadać za kierownicę. Jeden nie zastosował się do zakazu sądowego, a drugi do decyzji o cofnięciu uprawnień. 24 i 36-latek „wpadli”, bo przekroczyli prędkość. Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem wbrew zakazowi sądowemu zagrożone jest karą do 5 lat więzienia. Za jazdę pomimo cofniętych uprawnień grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

W minioną środę (11.10) na ul. Kasprzaka w Ciechanowie policjanci z ciechanowskiej grupy Speed zatrzymali kierującego renault, który przekroczył dozwoloną prędkość o 21 km/h. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 24-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego zdecydował się wsiąść za kierownicę mimo decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania. Następnego dnia (12.10) na Alei Niepodległości „wpadł” kolejny przestępca drogowy. 36-letni kierowca renault również przekroczył prędkość. Podczas kontroli drogowej policjanci ustalili, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Ciechanowie.

Teraz obaj mężczyźni za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Przypominamy, że kierowanie pojazdem wbrew zakazowi sądowemu zagrożone jest karą do 5 lat więzienia. Za jazdę pomimo cofniętych uprawnień grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Za popełnione wykroczenia mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi.

asp. Magda Zarembska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.