Wpadł na przekroczeniu prędkości. Miał zakaz i był nietrzeźwy

Kierujący VW Transporterem za nic miał sobie prawo. Zatrzymany przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego pułtuskiej komendy 31-letni mężczyzna nie dość, że przekroczył dozwoloną prędkość, miał zasądzony zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, to jeszcze był nietrzeźwy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

W piątek (13.10) po godz. 20. na ul. Wyszkowskiej w Pułtusku funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierującego Transporterem, który przekroczył dozwoloną prędkość o blisko 20 km/h. Podczas kontroli uwagę mundurowych zwrócił zapach alkoholu z ust 31-letniego mężczyzny. Chwilę później policyjny alkomat potwierdził podejrzenia funkcjonariuszy co do stanu trzeźwości kierującego. Mieszkaniec powiatu ciechanowskiego miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Nie był to jednak, jak się później okazało, jedyny „grzech” kierującego. Sprawdzenie w policyjnych systemach szybko wykazało, że 31-latek posiada orzeczony zakaz kierowania pojazdami mechanicznych.

Mężczyzna wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością wsiadając za kierownicę mając zakaz i będąc w stanie nietrzeźwości. Naraził na niebezpieczeństwo nie tylko własne życie, ale także życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Poniesie teraz surowe konsekwencje swojego zachowania. Sprawa znajdzie swój finał w pułtuskim sądzie.

Autor: kom. Milena Kopczyńska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.