Dwóch Uzbeków zatrzymanych – świadczyli usługi przewozu osób przebywając w Polsce nielegalnie

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Warszawie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przebywali w naszym kraju nielegalnie. Kontrole legalności pobytu cudzoziemców funkcjonariusze Straży Granicznej podjęli wspólnie ze stołeczną Policją w ramach działań kontrolno – prewencyjnych, ukierunkowanych na kierowców świadczących usługi przewozu osób z wykorzystaniem aplikacji mobilnej.

Działania kontrolne warszawskiej Straży Granicznej w zakresie zapobiegania i przeciwdziałania nielegalnej migracji przeprowadzono tym razem na Dworcu Centralnym, wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji oraz ITD i przedstawicielem Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Ogółem skontrolowano 11 kierowców świadczących usługi przewozu osób z wykorzystaniem aplikacji mobilnej. Byli to obywatele Białorusi, Uzbekistanu, Gruzji, Azerbejdżanu oraz Tadżykistanu. Podjęte kontrole doprowadziły do ujawnienia dwóch cudzoziemców – obywateli Uzbekistanu, którzy nie posiadali dokumentów uprawniających ich do pobytu na terenie naszego kraju.

Jak ustalili na miejscu funkcjonariusze, dane personalne jednego z mężczyzn figurowały w systemach teleinformatycznych SG ponieważ rok wcześniej stwierdzono w trakcie kontroli, że wykonywał pracę nielegalnie, tj. bez odpowiedniego zezwolenia na pracę, na rzecz przedsiębiorstwa z branży motoryzacyjnej. Od roku natomiast zajmował się przewozem osób poprzez popularną aplikację mobilną.

Drugi z zatrzymanych obywateli Uzbekistanu powinien opuścić terytorium naszego kraju 7 miesięcy temu na co zezwalała mu polska karta pobytu ważna do końca października ubiegłego roku, lecz tego nie zrobił, co więcej przez ten czas dwukrotnie ubiegł się o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy u Wojewody Mazowieckiego lecz robił to będąc w nielegalnym statusie pobytowym.

W związku z brakiem dokumentów pobytowych wobec Uzbeków wszczęto postępowania administracyjne zakończone wydaniem decyzji zobowiązujących do powrotu z orzeczeniem zakazu ponownego wjazdu na terytorium RP i państw obszaru strefy Schengen na okres 1 roku.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.