Dwójka obywateli Ukrainy ściganych czerwoną notą Interpolu ujęta przez warszawskich funkcjonariuszy Straży Granicznej

Funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali wczoraj (21 maja 2024 roku) dwoje cudzoziemców ściganych czerwoną notą Interpolu przez władze Ukrainy. Do zatrzymania osób doszło podczas standardowej kontroli na terenie Placówki Straży Granicznej w Warszawie oraz na Lotnisku Chopina.

Zatrzymani cudzoziemcy to obywatele Ukrainy, 22-letnia kobieta oraz 32-letni mężczyzna. Pierwszą z nich zatrzymali funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie na Lotnisku Chopina, podczas kontroli paszportowej, po przylocie samolotu z Antalyi. Ustalono, że kobieta poszukiwana jest czerwoną notą Interpolu wydaną przez władze Ukrainy w celu zatrzymania w związku z kradzieżą znacznej ilości gotówki. Po czynnościach 22-latka została doprowadzona do Pomieszczeń dla Osób Zatrzymanych, natomiast dzisiaj zostanie przewieziona do Prokuratury Okręgowej w Warszawie w celu kontynuacji czynności w sprawie.

Natomiast do zatrzymania mężczyzny doszło na terenie Placówki Straży Granicznej w Warszawie przy ul. Taborowej, podczas rutynowego legitymowania. Obywatel Ukrainy stawił się w placówce, aby ustalić swoją sytuację pobytową oraz złożyć wniosek o ochronę międzynarodową. Podczas sprawdzania mężczyzny w dostępnych systemach teleinformatycznych SG, okazało się, że jego dane figurują w bazie Interpol, jako osoby poszukiwanej czerwoną notą wystawioną przez ukraińskie organy ścigania za szereg przestępstw, między innymi – napaść, porwanie, groźby, kradzież i uprowadzenie środków transportu. Zgodnie z art. 605 a* kpk. Ukrainiec został zatrzymany. Dzisiaj zostanie przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.