Dwumiesięczny areszt dla sprawcy rozboju w lokalu gastronomicznym

Nie uniknie kary 21-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego podejrzany o rozbój w lokalu gastronomicznym. Mężczyzna został zatrzymany przez ostrowskich policjantów z pionu kryminalnego.

W sobotę około godz. 1 dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o awanturze klienta w lokalu gastronomicznym. Gdy na miejsce dojechali policjanci, pracownik lokalu przekazał, że do pomieszczenia wszedł zamaskowany mężczyzna i zażądał wydania mu pieniędzy. Gdy 28-latek powiedział, że zadzwoni na Policję, ten zaczął mu grozić pozbawieniem życia. Między mężczyznami doszło do szarpaniny, podczas której sprawca zabrał szufladę z kasy fiskalnej z pieniędzmi. 28-latek próbował jeszcze zatrzymać sprawcę, wtedy został uderzony w twarz. Mężczyzna uciekł z miejsca z dwoma młodymi kobietami, które czekały na niego przed lokalem. Policjanci z wydziału prewencji patrolowali teren miasta w poszukiwaniu sprawców, natomiast policjanci wydziału kryminalnego ustalali szczegóły zdarzenia. Pokrzywdzony rozpoznał sprawców, jako stałych klientów lokalu, jednak znał jedynie ich imiona. Policjanci wydziału kryminalnego przeglądając zapis z monitoringu znajdującego się wewnątrz lokalu wytypowali sprawców 21-letniego mężczyznę i dwie 17-letnie dziewczyny – mieszkańców powiatu ostrowskiego.

21-latek jeszcze w sobotę wieczorem został zatrzymany przez policjantów wydziału kryminalnego. Mężczyzna miał przy sobie mefedron. W Sylwestra rano została zatrzymana 17-latka, a 2 stycznia rano z matką do ostrowskiej komendy zgłosiła się druga 17-latka. Obie trafiły do policyjnego aresztu.

Po zebraniu przez policjantów materiału dowodowego prokurator przedstawił 21-latkowi zarzuty rozboju oraz posiadania środków odurzających. Prokurator postanowił również wystąpić do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec 21-latka środka zapobiegawczego w postaci aresztu. 2 stycznia rano na posiedzeniu, sąd postanowił przychylić się do złożonego wniosku i zdecydował o aresztowaniu mężczyzny na 2 miesiące. Za rozbój grozi do 15 lat więzienia.

Autor: asp. Marzena Laczkowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.