Poszukiwnay sam zgłosił sie na dozór. Drugi został zatrzymany przez patrol

Osoby, które powinny odbywać orzeczone przez sąd kary pozbawienia wolności w zakładach karnych unikają kontaktu z Policją. Tym razem 41-latek nieświadomy tego, że jest poszukiwany, przyszedł do komendy w Garwolinie. Zastosowany wobec niego środek zapobiegawczy zobowiązywał go do zgłaszania się na dozór. Finał mógł być tylko jeden – policjanci zatrzymali mężczyznę, który trafił do zakładu karnego.

W noworoczny poniedziałek (1.01) przed godz. 20 do Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie przyszedł 41-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego, który był do tego zobowiązany w związku z zastosowanym wobec niego środkiem zapobiegawczym w postaci dozoru policji. Zaskoczonego mężczyznę na terenie komendy zatrzymali dzielnicowi, ponieważ Sąd Rejonowy w Garwolinie wydał nakaz doprowadzenia go do zakładu karnego. Mężczyzna decyzją sądu został skazany na 75 dni zastępczej kary pozbawienia wolności za przestępstwo znieważania funkcjonariusza, którego się dopuścił w przeszłości.

Wczoraj (2.01) około 18 w czasie patrolu policjanci z posterunku w Łaskarzewie zatrzymali 37-latka, który również był poszukiwany. Mężczyzna został skazany przez sąd na rok pozbawienia wolności za kradzież. Obaj zatrzymani zostali doprowadzeni do zakładu karnego, gdzie odbędą zasądzone wyroki.

Autor: podkom. Małgorzata Pychner

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.