Dzięki eskorcie grodziskich policjantów dziecko dotarło do szpitala

Do grodziskiej komendy wpłynęły podziękowania od rodziców rocznej Klary. W przekazanym liście doceniony został profesjonalizm oraz empatia policjantów ruchu drogowego, którzy eskortowali rodzinę z dzieckiem, potrzebującym pilnej pomocy medycznej, do szpitala w Warszawie. Każda taka sytuacja jeszcze bardziej utwierdza funkcjonariuszy w przekonaniu, że naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy i zapewnianie bezpieczeństwa obywatelom.

Policjanci w codziennej służbie spotykają się z różnymi sytuacjami. Do każdej z nich mundurowi podchodzą indywidualnie, tak aby udzielić pomocy jak najszybciej i w jak najszerszym zakresie. Kilka dni temu z taką wyjątkową sytuacją spotkali się funkcjonariusze z grodziskiej drogówki – sierżant sztabowy Radosław Gazda i sierżant Krystian Hernik. Podczas służby pełnionej w okolicach autostrady A-2 podjechał do nich samochód, a kierowca poinformował, że potrzebuje szybko dotrzeć z rocznym dzieckiem do szpitala w Warszawie, ponieważ doznało urazu głowy. Na drodze było duże natężenie ruchu, a dziewczynka potrzebowała pilnej pomocy medycznej.

Policjanci musieli działać szybko. Najpierw zadbali o stan zdrowia dziecka. Gdy ustalili, że nie wymaga ono udzielenia pierwszej pomocy, natychmiast podjęli decyzję o eskorcie do szpitala. Mundurowi, wiedząc, jak ważna jest każda sekunda w takiej sytuacji, niezwłocznie przy użyciu sygnałów uprzywilejowania podjęli pilotaż samochodu do warszawskiej placówki służby zdrowia.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów i sprawnemu pilotażowi dziecko w porę trafiło do szpitala, gdzie otrzymało pomoc medyczną. Rodzice w swoim liście podziękowali funkcjonariuszom drogówki za uratowanie życia córki, podkreślając ich profesjonalizm i zachowanie zimniej krwi w trudnej dla nich sytuacji.

Klarze oraz jej rodzinie życzymy zdrowia i samych bezpiecznych podróży!

asp. sztab. Katarzyna Zych

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.