Nowy most kolejowy już nad Kanałem Żerańskim

Obok przystanku Nieporęt nad Kanałem Żerańskim, w ramach prac PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., nasunięta została nowa stutonowa konstrukcja mostu kolejowego. Przebudowany most zwiększy możliwości podróży oraz transportu towarów na linii Wieliszew – Radzymin – Tłuszcz. Środki na przebudowę pochodzą z budżetu PLK.

Nad Kanałem Żerańskim obok przystanku w Nieporęcie na szlaku Wieliszew – Radzymin (lk10) jest już nowa konstrukcja oparta na nowych przyczółkach. Kolejnym etapem będzie wykonanie żelbetowej płyty. Następnie ułożony zostanie tor. Przeprawa zwiększy poziom bezpieczeństwa i ułatwi sprawny przejazd pociągów.

Jeszcze w bieżącym roku, po zakończeniu prac pociągi pasażerskie będą mogły przejechać przez most z prędkością 100 km/h a towarowe 80 km/h. Poprzednio składy pasażerskie mogły jechać 40 km/h – o 60 km wolniej.

Prace mostowe w Nieporęcie PLK wykona wykorzystując przerwę w ruchu kolejowym, wprowadzoną od lipca do końca października b.r., na wniosek Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w związku z rozbudową drogi krajowej nr 61 na odcinku Legionowo – Zegrze.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.