wtorek, 16 sierpnia 2022

Dzielnicowi pomagają w czasie pandemii

Pułtuscy policjanci każdego dnia sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną realizują obowiązek pozostania w izolacji. Podczas jednej z takich kontroli dzielnicowy gminy Obryte pomógł kobiecie, która znalazła się w trudnej sytuacji.

Od początku trwania pandemii obowiązki funkcjonariuszy nabierają zupełnie nowego znaczenia. Każdego dnia policjanci sprawdzają, nie tylko miejsca pobytu osób objętych kwarantanną, ale starają się nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują.

Dzielnicowy gminy Obryte, mł. asp. Przemysław Jakubiak podczas kontroli osób przebywających na kwarantannie, uzyskał informację, że kobieta pozostająca w izolacji nie ma możliwości kupienia butli z gazem. Jeszcze tego samego dnia mundurowy zrealizował prośbę, a następnie w sposób wykluczający bezpośredni kontakt pozostawił kobiecie gaz.

To nie pierwszy przykład, kiedy pułtuscy funkcjonariusze pomagają osobom objętym kwarantanną bądź izolacja domową. Obecna sytuacja epidemiologiczna stawia przed mundurowymi nowe wyzwania. Fakt, że mieszkańcy doceniają policyjna pracę oraz z należytą powagą i odpowiedzialnością stosują się do wprowadzonych zakazów, jest istotnym wsparciem również dla codziennej służby policjantów.

Autor: sierż. Renata Soból


Zobacz również