Udaremniony wjazd do Polski na sfałszowanym dokumencie

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie udaremnili wjazd obywatelowi Armenii do Polski. Mężczyzna podczas kontroli posłużył się sfałszowanym litewskim dokumentem.

Po przylocie z Kijowa, do kontroli granicznej stawił się mężczyzna podający się za obywatela Litwy, okazując funkcjonariuszom litewski dowód osobisty wydany przez władze Litwy. W trakcie odprawy granicznej, po wnikliwej analizie dokumentu, stwierdzono, że litewski dokument odbiega od obowiązujących wzorów, a po wprowadzeniu do systemu nie figurował w bazach danych. Dowód osobisty został podrobiony na wzór oryginalnego. Właściciela fałszywki przekazano na II linię kontroli w celu dalszych czynności służbowych. Podróżny w rozmowie z funkcjonariuszami przyznał, że jest obywatelem Armenii, okazując swój oryginalny armeński paszport oraz, że jego właściwym celem podróży były Niemcy. W związku z tym, cudzoziemcowi odmówiono wjazdu do naszego kraju, wydając decyzję oraz nakazano przebywać w kompleksie pomieszczeń dla cudzoziemców do czasu opuszczenia terytorium RP. Z uwagi na popełnione przestępstwo wobec obywatela Armenii zostanie również wszczęte postępowanie przygotowawcze w związku z usiłowaniem przekroczenia granicy Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie podrobionego dokumentu.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.