piątek, 07 października 2022

Dzielnicowy ustalił miejsce, patrol zatrzymał z narkotykami

Grodziscy patrolowcy zatrzymali 25–latka z torebką marihuany w kieszeni. Słoiki i opakowania z tą samą substancją znaleźli także w jego domu. Zatrzymanie mężczyzny było efektem dobrego rozpoznania zagrożeń w terenie przez miejscowego dzielnicowego. Właściciel zabronionych środków usłyszał zarzut posiadania ponad 60 gramów narkotyków. To przestępstwo zagrożone jest karą nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Po informacji od dzielnicowego o miejscu, w którym może dochodzić do transakcji narkotykowych zostało ono objęte częstymi kontrolami grodziskich policjantów. Podczas wieczornej służby funkcjonariusze patrolujący wskazany rejon miasta zwrócili uwagę na podejrzane zachowanie dwóch mężczyzn. Postanowili natychmiast to sprawdzić. W czasie kontroli u jednego z nich, w kieszeni bluzy znaleźli torebkę z marihuaną. Substancja została zabezpieczona, a jej właściciel zatrzymany.

Jak zawsze w takich sytuacjach, policjanci pojechali do domu 25–latka na przeszukanie. W pokoju i kuchni znaleźli dwa słoiki oraz inne opakowania wypełnione suszem roślinnym. Po ważeniu znalezionej substancji okazało się, że policjanci zabezpieczyli łącznie prawie 63 gramy marihuany.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Po przestępstwo narkotykowe zagrożone jest karą nawet 3 lat pozbawienia wolności.

asp.sztab. Katarzyna Zych


Zobacz również