czwartek, 08 grudnia 2022

Kierował pod wpływem narkotyków i miał amfetaminę

Otwoccy policjanci z drogówki zatrzymali 33-latka, który kierował samochodem osobowym marki Honda pod wpływem narkotyków. Ponadto jak się okazało, mężczyzna miał przy sobie amfetaminę. Już usłyszał zarzuty.

W zeszły piątek, około godziny 12:30, policjanci z wydziału ruchu drogowego podczas patrolu ulic Józefowa, zwrócili uwagę na osobową hondę, której kierujący wykonywał nietypowe manewry drogowe. To wzbudziło pewne podejrzenia mundurowych, więc natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli.

W trakcie czynności 33-letni kierowca zachowywał się nerwowo i był pobudzony. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało, że jest trzeźwy. Po krótkiej rozmowie funkcjonariusze zaczęli podejrzewać, że kierujący może być pod wpływem narkotyków. Badanie narkotesterem potwierdziło ich przypuszczenia. Wynik wskazał, że mężczyzna znajduje się pod wpływem substancji psychotropowych. Policjanci na miejscu zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

To jednak nie był koniec interwencji. Podczas kontroli mundurowi także ujawnili i zabezpieczyli woreczek foliowy z narkotykami. 33-latek został zatrzymany i doprowadzony do komendy. Mężczyźnie pobrano również krew do badań laboratoryjnych. Wstępne badania zabezpieczonej substancji wykazały, że jest to amfetamina o wadze blisko 4 gramów.

33-latek już usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu mechanicznego pod wpływem środków odurzających oraz posiadania narkotyków. Za popełnione czyny grozi mu kara do 3 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i obligatoryjne świadczenie pieniężne w wys. co najmniej 5 tys. zł.

mł. asp. Paulina Harabin


Zobacz również