Dzielnicowy wydał nakaz opuszczenia mieszkania wobec domowego agresora

Policyjna interwencja zakończyła się dla 45-latka nakazem natychmiastowego opuszczenia domu i zakazem zbliżania się do mieszkania oraz jego bezpośredniego otoczenia. Dzielnicowy wydał taki nakaz, po tym jak mieszkaniec gminy Zabrodzie stał się agresywny wobec swojej żony.

W poniedziałek policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z domów na terenie gminy Zabrodzie. Według zgłoszenia 45-letni mężczyzna miał wszcząć awanturę i używać przemocy wobec swojej żony. Na miejsce pilnie udali się policjanci, którzy potwierdzili to zgłoszenie.

Pod wskazanym adresem mundurowi zastali nietrzeźwego 45-latka, który był agresywny i nie chciał rozmawiać z funkcjonariuszami. Roztrzęsiona kobieta zrelacjonowała policjantom, co wydarzyło się w mieszkaniu. Mąż wszczął awanturę w trakcie, której doszło do rękoczynów oraz ubliżał żonie. Agresor został osadzony w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania w jego organizmie było 2 promile alkoholu. Policjanci objęli rodzinę również procedurą Niebieskiej Karty.

Następnego dnia dzielnicowy w trosce o bezpieczeństwo zgłaszającej wydał wobec 45-latka nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego domu i zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia.

Przypominamy! Zgodnie z Ustawą antyprzemocową sprawca przemocy, który stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia domowników, po wydaniu nakazu przez policjantów, musi bezzwłocznie opuścić mieszkanie oraz otrzymuje zakaz zbliżania się do niego. Nakaz będzie obowiązywał przez 14 dni, jednak na wniosek osoby dotkniętej przemocą sąd może przedłużyć ten okres.

Autor: kom. Damian Wroczyński

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.