Śledztwo w sprawie przejazdu przez zamknięty przejazd kolejowy

Prokuratura Rejonowa w Mińsku Mazowieckim wszczęła śledztwo w sprawie przejechania w dniu 19 maja b.r. przez przejazd kolejowy w miejscowości Chrośla autokaru z dziećmi, mimo opuszczonych półzapór i nadawanego sygnału czerwonego. Postępowanie jest prowadzone w kierunku sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

Policjanci mińskiej komendy informację o tym zdarzeniu otrzymali drogą mailową w dniu 20 maja 2022 roku od PKP PLK. Przejazd autokaru przewożącego, m. in. dzieci został nagrany przez świadków zdarzenia i trafił do internetu. W tej sprawie policjanci mińskiej komendy wykonali czynności zlecone przez Prokuraturę Rejonową w Mińsku Mazowieckim, tj. zabezpieczyli nagranie i dokonali jego oględzin, przesłuchali świadków zdarzenia, ustalili właściciela autokaru oraz kierowcę. Materiały z wykonanych działań policjanci przekazali mińskiej prokuraturze, która wszczęła śledztwo z art. 174 § 1 k.k. tj. sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

Policjanci apelują i przypominają, że obowiązkiem każdego uczestnika ruchu jest bezwzględne stosowanie się do znaków i sygnałów drogowych. Pamiętajmy, że czasami z błahego, wydawać by się mogło, zaniedbania mogą wyniknąć bardzo poważne konsekwencje.

podkom. Marcin Zagórski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.