Dzień otwarty Komendy Powiatowej Policji w Płońsku

Policjanci z Płońska po raz kolejny zorganizowali Dzień Otwarty Komendy, tym razem nietypowo, bo na terenie przy MCSiR w Płońsku. Odwiedzających czekało mnóstwo atrakcji. Mundurowi zaprezentowali swój sprzęt, radiowóz i motocykl, a chętni mogli spróbować swoich sił na sprawnościowym torze przeszkód. Możliwe było również zwiedzenie płońskiej komendy.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku po raz kolejny zorganizowali Dzień Otwarty Komendy. Wzięli w nim udział m.in. uczniowie klas o profilu policyjnym i wojskowym ze szkół średnich z terenu pow. płońskiego, uczniowie szkół podstawowych, przedszkolaki oraz mieszkańcy Płońska i okolic.

Uczestnicy „Dnia otwartego” mogli usiąść za kierownicą radiowozu oraz obejrzeć policyjny motocykl. Na stoisku przygotowanych przez funkcjonariuszy oprócz dostępnych ulotek tematycznych i gadżetów można było zobaczyć sprzęt służbowy, którego używają w codziennej służbie mundurowi, w tym środki przymusu bezpośredniego. Zainteresowani mogli zobaczyć również walizki wraz z wyposażeniem technika kryminalistyki oraz dowiedzieć się, w jaki sposób zabezpiecza się ślady na miejscu zdarzenia i pobiera odciski palców.

Młodzież bardzo chętnie próbowała swoich sił na przygotowanym przez funkcjonariuszy sprawnościowym torze przeszkód. Policyjny instruktor pokazał i wyjaśnił, jak prawidłowo powinno się taki tor pokonać, a także podpowiedział, na co osoby aplikujące do służby w policji powinny zwrócić uwagę w czasie przygotowań do tego etapu rekrutacji.

Na wszystkie pytania dotyczące procedury kwalifikacyjnej do służby w Policji odpowiadał pracownik Zespołu Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Płońsku. Zainteresowani otrzymali ulotki o aktualnych zasadach i warunkach rekrutacji do Policji.

Uczniowie klas mundurowych mieli możliwość porozmawiania z Komendantem Powiatowym Policji w Płońsku insp. Jarosławem Brzozowskim, który opowiedział o specyfice służby, i zachęcał do wstąpienia w szeregi mazowieckiej Policji.

„Dzień otwarty” był niepowtarzalną okazją do przybliżenia młodzieży jak ciekawa i różnorodna jest służba w Policji.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.