Ebra doprowadziła do podejrzanego o popełnienie przestępstwa

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 42-latkowi, któremu zarzuca się usiłowanie kradzieży z włamaniem i uśmiercenie psa, należącego do mieszkańca Sochaczewa. Do podejrzanego doprowadziła czworonożna funkcjonariuszka Ebra. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres dwóch miesięcy.

W ubiegły piątek policjanci zostali powiadomieni o usiłowaniu włamania do jednego z domów jednorodzinnych na terenie miasta. Mieszkaniec Sochaczewa wrócił do domu i na posesji przywitał go pies. Czworonóg miał zachowywać się normalnie i nic nie wskazywało, że coś może mu dolegać. Krótko po tym, właściciel zauważył, że pies leży na ziemi bez oznak życia. Sochaczewianin okrył zwłoki czworonoga i wyjechał z domu. Gdy wrócił, zauważył mężczyznę stojącego na dachu budynku gospodarczego na sąsiedniej posesji i wybitą szybę w oknie swojego domu. Nieznany mężczyzna zaczął uciekać, więc sochaczewianin wezwał Policję.

Na miejsce ruszyło kilka patroli Policji, łącznie z czworonożną funkcjonariuszką Ebrą i jej przewodnikiem. Pies służbowy doprowadził do opuszczonej, zarośniętej posesji. Krótko po tym policjanci usłyszeli głośne szczekanie, którym Ebra sygnalizowała odnalezienie mężczyzny podejrzanego o usiłowanie włamania. Policjanci zatrzymali 42-latka i doprowadzili do sochaczewskiej komendy. Martwy pies mieszkańca Sochaczewa został zabezpieczony i przekazany do instytutu weterynarii w celu ustalenia dokładnej przyczyny śmierci.

W Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie podejrzany usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem i uśmiercenia psa. Prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec 42-latka środka zapobiegawczego o charakterze izolacyjnym. Wczoraj odbyło się posiedzenie sądu, który po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym postanowił tymczasowo aresztować mężczyznę na okres dwóch miesięcy. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Dzik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.