Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymany

Ostrowscy policjanci zatrzymali dziś wczesnym rankiem na terenie gminy Małkinia Górna obywatela Niemiec poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania.

Ostrowscy policjanci z Wydziału Kryminalnego zajmujący się poszukiwaniami zatrzymali dziś na terenie gminy Małkinia Górna obywatela Niemiec. 40-latek był poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania w związku z oszustwami i fałszerstwami, których miał się dopuścić na terenie Niemiec. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Wszczęto wobec niego procedurę ekstradycji w celu wydania niemieckim organom ścigania.

Europejski Nakaz Aresztowania wydawany jest w następstwie przeprowadzonego transgranicznego uproszczonego postępowania sądowego. W ramach którego dochodzi do przekazania podejrzanych lub oskarżonych w związku ze ściganiem przestępstw lub wykonania wyroku pozbawienia wolności bądź zastosowania środka zabezpieczającego. ENA wydany przez organy sądowe jednego z państw członkowskich jest ważny na terenie całej Unii Europejskiej.

Autor: mł.asp Marzena Laczkowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.