poniedziałek, 25 października 2021

Fałszował dokumenty. Usłyszał 199 zarzutów

199 zarzutów usłyszał 48-letni obywatel Polski zatrzymany przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Warszawie. Mężczyzna fałszował dokumenty, na podstawie których cudzoziemcy uzyskiwali zezwolenie na pracę oraz pobyt w naszym kraju.

Zatrzymanie 48-latka to efekt pracy warszawskich funkcjonariuszy Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa – Śródmieście. W miejscu zatrzymania mężczyzny, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli przedmioty, które mogły stanowić dowód w sprawie, jak również przedmioty niebezpieczne – kastety i maczetę. Co ciekawe, 48-latek poszukiwany był również przez Sąd Okręgowy w Warszawie w celu odbycia kary dwóch lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna trudnił się fałszowaniem dokumentów, dzięki którym cudzoziemcy głównie obywatele Azerbejdżanu, Nepalu, Turcji, Ukrainy i Indii uzyskiwali zezwolenie na pracę, a tym samym prawo pobytu na terytorium naszego kraju. Za swoją przestępczą działalność usłyszał ogółem 199 zarzutów o czyn z art. 270 § 1 kk (kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu, jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5). Oskarżony nie przyznał się do zarzucanych czynów i odmówił składania wyjaśnień.

Decyzją Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieście w Warszawie zatrzymany został umieszczony w Areszcie Śledczym Warszawa Białołęka na okres trzech miesięcy.


Nasi partnerzy