sobota, 25 września 2021

Fałszywe stemple w gruzińskim paszporcie

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie udaremnili wylot 40-letniemu mężczyźnie, który podczas odprawy granicznej okazał paszport ze sfałszowanymi odbitkami stempli

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie udaremnili wylot 40-letniemu mężczyźnie, który podczas odprawy granicznej okazał paszport ze sfałszowanymi odbitkami stempli węgierskiej i niemieckiej kontroli granicznej.

Tuż przed odlotem samolotu do Tbilisi do odprawy paszportowej zgłosił się obywatel Gruzji, przedstawiając funkcjonariuszowi Straży Granicznej swój oryginalny gruziński paszport. Po wstępnej analizie dokumentu oraz ustaleniu historii podróży cudzoziemca, okazało się że w paszporcie zostały zamieszczone sfałszowane poprzez podrobienie na wzór oryginalnych odbitki stempli niemieckiej i węgierskiej kontroli granicznej. Prawdopodobnie miały one posłużyć do potwierdzenia nieprawdy, co do terminu pobytu cudzoziemca na terytorium UE.

W związku z usiłowaniem przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom na podstawie sfałszowanych dokumentów, wobec mężczyzny wszczęto postępowanie (art. 264 kk. w zw. 270 kk.). Komendant PSG Warszawa-Okęcie wydał również Gruzinowi decyzję o zobowiązaniu do powrotu z zakazem ponownego wjazdu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej i innych Państw obszaru Schengen na okres 2 lat.


Nasi partnerzy