Frida bezbłędnie doprowadziła do pozoranta

Policyjny przewodnik i jego pies to partnerzy w służbie. Ich sprawność i skuteczność to nie tylko wynik jednego podstawowego szkolenia. To efekt cyklicznych szkoleń, które policjanci wraz ze swoimi pieskami prowadzą kilka razy w miesiącu.

Jednym z wielu zadań policyjnego przewodnika psa służbowego z garwolińskiej komendy jest cotygodniowe szkolenie, które pomaga utrzymać i podnosić sprawność użytkową psa. W trakcie takich dni szkoleniowych przewodnik wraz ze swoim podopiecznym ćwiczą sprawność fizyczną, elementy posłuszeństwa oraz pracy węchowej.

Podczas ostatniego szkolenia Frida, czworonogi funkcjonariusz, który służy w Komendzie Powiatowej Policji w Garwolinie, wzorowo wykonywała komendy posłuszeństwa. Doskonale porodziła sobie również w zadaniu z pozorantem, który odpowiednio wcześniej pozostawił w terenie swój ślad zapachowy, a następnie ukrył się w znacznej odległości. Kiedy przewodnik dał psu sygnał do pracy, Frida nawęszyła materiał, podjęła tropy śladu człowieka i bezbłędnie doprowadziła do jego kryjówki.

Naturalne zdolności psa do wyróżnienia konkretnego zapachu człowieka z całej palety zapachów oraz poruszania się po jego śladzie są zazwyczaj wykorzystywane podczas akcji ratunkowych lub akcji policyjnych do poszukiwania zaginionych osób, a także do tropienia niezidentyfikowanych sprawców przestępstw. Dobrze wyszkolony pies powinien pracować na ścieżce śladu w różnorodnych warunkach terenowych, pogodowych i w jak najszybszym czasie doprowadzić do celu. Frida pod bacznym okiem swojego opiekuna po raz kolejny spisała się na medal.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.