2 zatrzymanych tymczasowo aresztowanych za kradzieże metodą „na koło”

Kryminalni z Wawra po przeprowadzeniu bardzo szczegółowych i wnikliwych ustaleń dotyczących kradzieży dokonanej metodą „na koło” zatrzymali dwóch obywateli Gruzji. Sprawcy ukradli portfel z zawartością, a potem wypłacili z konta pokrzywdzonej gotówkę przy użyciu skradzionej karty. Jak się okazało zatrzymani podobnych czynów dopuścili się również w innych miejscach. 32-latek usłyszał 6 zarzutów, a 29-latek 3 zarzuty. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe sąd zastosował wobec obu podejrzanych tymczasowy areszt.

Do komisariatu przy ulicy Mrówczej wpłynęło zgłoszenie o kradzieży portfela, a potem wypłacie z konta 16 tysięcy złotych. Sprawą od razu zajęli się wawerscy kryminalni. Bardzo szybko ustalili, że sprawcy zadziałali metodą „na koło”.

Operacyjni z komisariatu przy ulicy Mrówczej mają bardzo dobre rozpoznanie środowiska przestępczego, na bieżąco pozyskują i weryfikują informacje. Dzięki temu ich działania były bardzo szybkie i skuteczne. Zabezpieczyli niezbędne dowody, dokonali sprawdzeń i ustaleń i wytypowali podejrzanych. W dalszej kolejności podjęli obserwację i kilka dni później w okolicy jednego z centrów handlowych zatrzymali 29-latka i 32-latka, obywateli Gruzji. Jak się później okazało zdarzenie z Wawra to nie jedyne, z jakim mężczyźni mieli związek. Policjanci ustalili, że mężczyźni dopuścili podobnego przestępstwa na terenie powiatu Warszawa Zachód.

Na podstawie obszernego materiału dowodowego obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty. 32-latek odpowie za 2 kradzieże , 2 kradzieże z włamaniem i 2 usiłowania dokonania kradzieży z włamaniem. Z kolei 29-latek usłyszał zarzut kradzieży, kradzieży z włamaniem i usiłowania kradzieży z włamaniem. Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe wystosowała wniosek do sądu, a ten zastosował tymczasowy areszt wobec obu podejrzanych.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

podinsp. Joanna Węgrzyniak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.