Frida doprowadziła do miejsca, gdzie przebywał podejrzany o kradzież

Kolejnym sukcesem może pochwalić się przewodnik psa służbowego o imieniu Frida z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. Funkcjonariusz oraz jego czworonożny partner zostali skierowani w okolice Leokadii, aby uczestniczyć w poszukiwaniu złodzieja ciągnika rolniczego. Policyjny pies doprowadził do miejsca, gdzie ukrywał się podejrzany.

W piątek (28.07) rano policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży ciągnika rolniczego z kosiarką z terenu PKP w miejscowości Leokadia (gm. Łaskarzew). Właściciel oszacował wartość strat na kwotę 113 tys. zł. Funkcjonariusze, którzy zajęli się tą sprawą ustalili, że do kradzieży doszło poprzedniej nocy. Sprawca pojazdem odjechał w kierunku Sobolewa. Tam też skupiły się poszukiwania policjantów. Kilka godzin później w wyniku podjętych działań funkcjonariusze wydziału kryminalnego w lesie odnaleźli skradziony sprzęt. Technicy wykonali oględziny pojazdu, a na miejsce został skierowany przewodnik z psem tropiącym. Psi nos policyjnego owczarka niemieckiego o imieniu Frida nie zawiódł i tym razem. Pies podjął trop i doprowadził do miejsca, w którym przebywał 28-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego. Pozostałe ustalenia funkcjonariuszy również wskazywały, że to właśnie on dopuścił się tego czynu.

28-latek trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut kradzieży, za który grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Skradziony pojazd, po wykonaniu czynności, powrócił do właściciela.

podkom. Małgorzata Pychner

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.