poniedziałek, 02 sierpnia 2021

Funkcjonariusze kolejny raz zapobiegli przedostaniu się na teren jednostki substancji niedozwolonych.

Kolejna próba przechytrzenia funkcjonariuszy Służby Więziennej spaliła na panewce. Służewieccy funkcjonariusze dysponują dużym doświadczeniem na froncie walki z cwanymi przemytnikami i już wielokrotnie zamykali im drogę przemytu na teren jednostki. Tym razem to majstersztyk.

Starając się zamknąć drogę przebiegłym przemytnikom funkcjonariusze wiedzą, że ich wnikliwość pozwala zablokować rozprzestrzenianie się nielegalnego procederu. W dniu dzisiejszym w trakcie dokonywania czynności profilaktycznych czyli patrolowania terenu przyległego jednostki, pod kostką brukową zostały ujawnione cztery zawiniątka koloru białego. Tym samym udało się zapobiec przedostaniu się na teren jednostki penitencjarnej substancji niedozwolonych. Profesjonalizm funkcjonariuszy kolejny raz pozwolił na utrzymanie właściwego poziomu bezpieczeństwa w Areszcie w Warszawie Służewcu.

Funkcjonariusze wiedzą, że nielegalnych przedmiotów lub substancji mogą spodziewać się w najbardziej wyszukanych miejscach, ale to miejsce było zaskakujące. Dzisiejsze znalezisko udowadnia, że funkcjonariusze starają się pokrzyżować plany kontrabandzistów na każdym kroku i wyszukują skrytki, wszelkiego rodzaju schowki wymyślone przez szmuglerów. Funkcjonariusze w patrolach zwracają uwagę na nietypowe, świeże ślady w nieszablonowych miejscach, nie przechodzą obojętnie wobec sytuacji w których mają jakiekolwiek wątpliwości. Korzystają także z psiego nosa, ponieważ w Areszcie swoją znaczącą rolę mają psy specjalne

opracowała ppor. Agnieszka Tracz


Nasi partnerzy