Grożąc ekspedientce zażądali wydania pieniędzy

Dwóch mężczyzn weszło do jednego ze sklepów na terenie Ostrołęki. Jeden z nich wszedł za ladę i trzymając w ręku nóż, zażądał od ekspedientki wydania pieniędzy. Na szczęście kobiecie udało się uciec ze sklepu i przy pomocy osób postronnych zamknąć sprawców w środku. Po niespełna dwóch minutach na miejscu byli już policjanci, którzy szybko obezwładnili agresorów i osadzili ich w policyjnym areszcie.

Wczoraj ok. godz. 17 na stanowisko kierowania Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wpłynęło zgłoszenie dotyczące rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Na miejsce natychmiast skierowano ostrołęckich policjantów oraz służby ratunkowe. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że do jednego ze sklepów weszło dwóch mężczyzn. Po chwili jeden z nich wszedł za ladę sklepową i trzymając w ręku nóż, zażądał od ekspedientki wydania pieniędzy.

Kobiecie udało się wybiec ze sklepu. Gdy była już na zewnątrz poprosiła postronnych mężczyzn o pomoc przy trzymaniu drzwi wejściowych, aby sprawcy nie mogli uciec.

Po niespełna dwóch minutach na miejscu byli już ostrołęccy policjanci, którzy szybko obezwładnili sprawców rozboju. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy powiatu wyszkowskiego (39 lat). Obaj byli pod wpływem alkoholu. Jeden miał 2, a drugi półtora promila alkoholu w organizmie. Policjanci przy jednym z mężczyzn zabezpieczyli nóż. Agresorzy zostali przewiezieni do ostrołęckiej komendy policji i osadzeni w policyjnym areszcie.

Na miejscu zdarzenie do wieczora pracowali policjanci z ostrołęckiego Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, którzy wykonywali czynności procesowe mające na celu ustalenie dokładnego przebiegu zdarzenia.

Autor: kom. Tomasz Żerański

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.