Wymierzył sprawiedliwość na własną rękę, rozbijając szybę w samochodzie pracodawcy

Ursynowscy wywiadowcy zatrzymali 31-latka, który umyślnie kilkukrotnie uderzył kamieniem w przednią szybę pojazdu, chcąc w ten sposób wyładować złość na byłym pracodawcy. Wskazany przez 52-letniego zgłaszającego, zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych oraz uszkodzenia mienia. Oszacowana wartość poniesionych strat to 1500 złotych. Sprawcy przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Po godzinie 21.00 ursynowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o ujętym mężczyźnie, który rozbił przednią szybę w samochodzie. Według relacji zgłaszającego, mężczyzna, który wybił szybę kamieniem to jego były pracownik, który nie zamierzał oczekiwać na patrol policji. Z miejsca oddalił się w kierunku ulicy Rosoła, gdzie po kilku minutach, wcześniej opisany przez zgłaszającego, sprawca zniszczenia mienia, został zatrzymany przez mundurowych. Tłumaczył się, iż od kilku miesięcy, nie otrzymał wynagrodzenia, a pracodawca nie chciał słuchać jego argumentacji. Kierowany emocjami podniósł kamień i rzucił nim w kierunku pojazdu, a po chwili swoją złość skierował na 52-letniego mężczyznę, uderzając go w twarz oraz kopiąc. Pomiędzy mężczyznami, wywiązała się szarpanina, w której końcowym efektem była ucieczka sprawcy uszkodzenia.

W trakcie interwencji okazało się, że zgłaszający jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy dla Miasta Stołecznego Warszawy w celu doprowadzenia do zakładu karnego, gdzie ma odbyć kare 35 dni pozbawienia wolności. Zgodnie z dyspozycją sądu istniała możliwość uwolnienia się od kary aresztu, poprzez opłacenie grzywny w kwocie 7 000 złotych. Funkcjonariusze umożliwili 52-latkowi dokonania opłaty na wskazany przez sąd numer rachunku. Po wykonanych czynnościach mężczyzna został zwolniony. Zatrzymany 31-latek swój niechlubny wyczyn rozbicia szyby, zakończył pobytem w policyjnym areszcie, a następnego dnia ursynowscy śledczy, przedstawili mu zarzut uszkodzenia mienia oraz kierowania grób karalnych. Postępowanie prowadzone pod nadzorem ursynowskiej prokuratury.

asp. Iwona Kijowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.