Gruzin z paszportem pełnym sfałszowanych odbitek stempli kontroli granicznej

Podczas piątkowej kontroli legalności pobytu przeprowadzonej wobec cudzoziemców na terenie podwarszawskiego Pruszkowa, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Warszawie ujęli Gruzina, który legitymował się paszportem zastrzeżonym w bazie Interpol, co więcej w dokumencie znajdowało się 17 sfałszowanych odbitek stempli włoskiej, gruzińskiej, greckiej, hiszpańskiej oraz łotewskiej kontroli granicznej.

49-letni Gruzin po zatrzymaniu usłyszał zarzut za czyn z art. 270 § 1 kk. do którego się przyznał, jak oświadczył w rozmowie z funkcjonariuszami – stemple zamieszczone w jego paszporcie zostały wykonane we Włoszech, trzy lata temu, gdzie udał się zaraz po przylocie do Niemiec. Następnie przekraczając granice państwowe państw strefy Schengen wbrew przepisom trafił do Polski.

Z uwagi na fakt, że mężczyzna przebywa w Polsce bez dokumentów uprawniających go do legalnego pobytu w naszym kraju wszczęto wobec niego postępowanie zakończone wydaniem decyzji o zobowiązaniu do powrotu z zakazem ponownego wjazdu na terytorium RP i innych państw obszaru Schengen na okres 3 lat. Komendant Placówki Straży Granicznej w Warszawie skierował wniosek do sądu o umieszczenie Gruzina w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.