Intensywne działania stołecznych wywiadowców

Podczas kilkugodzinnej służby policjanci stołecznego Wydziału Wywiadowczo – Patrolowego zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzanych o przestępstwa narkotykowe, próbę kradzieży pieniędzy z bankomatu i zuchwałą kradzież telefonu w tramwaju.

Stołeczni wywiadowcy nie dają szans przestępcom. Tyko wczoraj podczas zaledwie kilkugodzinnej służby na ul. Wileńskiej zatrzymali 43-latka, który miał przy sobie kilkaset gramów narkotyków, w tym mefedron, marihuanę oraz heroinę.

Do kolejnego zatrzymania na gorącym uczynku doszło przy al. Krakowskiej. Tutaj policjanci Wydziału Wywiadowczo – Patrolowego KSP zatrzymali mężczyznę, który próbował ukraść pieniądze z bankomatu metodą „cash tropping”, polegającą na zainstalowaniu w bankomacie listwy klejowej, która podczas wypłacania gotówki uniemożliwia wydostanie się banknotów. W trakcie zatrzymania mężczyzna miał przy sobie trzy klejowe nakładki, pieniądze w kwocie 7 800 złotych i 800 euro. Jak się okazało, mężczyzna w listopadzie ubiegłego roku opuścił zakład karny, w którym odbywał karę za popełnienie podobnych przestępstw. Od tego czasu policjanci otrzymywali zgłoszenia o poszkodowanych, którym bankomat nie wydał pieniędzy, m.in. z Żoliborza, Mokotowa, a nawet Łodzi.

Kolejny z zatrzymanych przez wywiadowców mężczyzna odpowie za kradzież zuchwałą, jakiej dopuścił się w tramwaju linii 22. Podejrzany skradł telefon komórkowy o wartości 2 tysięcy złotych jednej z pasażerek. Mężczyzna został zatrzymany na przystanku tramwajowym przy Al. Jerozolimskich zaraz po wyjściu z tramwaju.

Po wykonaniu niezbędnych czynności wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty.

Tekst: Edyta Adamus

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.