Inwestycja w gazociąg okazała się oszustwem

Ciechanowscy policjanci ostrzegają przed próbami oszustw i zalecają szczególną ostrożność przy inwestowaniu środków finansowych za pośrednictwem giełd internetowych, na rynkach kryptowalut czy podczas zakupu akcji różnych firm za pośrednictwem niesprawdzonych serwisów internetowych. 41-latka, która chciała zainwestować w system gazociągów straciła prawie 40 tys. złotych. Chęć szybkiego i łatwego zysku czasem przysłania zdrowy rozsądek, dlatego apelujemy o ostrożność.

W miniony wtorek (14.11) do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zgłosiła się mieszkanka powiatu przasnyskiego, która padła ofiarą oszustwa. Kobieta znalazła na popularnej platformie społecznościowej, ogłoszenie o możliwości szybkiego zarobku poprzez inwestycję w system gazociągów. W formularzu zgłoszeniowym 41-latka wpisała swoje dane i numer telefonu, po czym skontaktował się z nią mężczyzna, który miał być przedstawicielem firmy inwestycyjnej. Rozmówca wyjaśnił, na czym polega ich działalność i jak w szybki sposób można się wzbogacić. Zachęcona obietnicą dużych zysków 41-latka postanowiła zainwestować na początek prawie 1000 zł.

Skontaktował się wtedy z nią doradca inwestycyjny, który polecił kobiecie zainstalowanie aplikacji do zdalnej obsługi pulpitu. Program ten miał pomóc oszustom oszacować możliwości finansowe rozmówcy, a co za tym idzie zachęcać do kolejnym przelewów mających na celu wzbogacenie się zainteresowanego. W rezultacie okazało się, że oszuści dzięki zainstalowanej aplikacji uzyskali dostęp do bankowości elektronicznej pokrzywdzonej i wypłacili z konta 41-latki prawie 40 tys. złotych.

Ciechanowscy policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożność, niewchodzenie w linki, które zachęcają do inwestycji gwarantujących osiągnięcie w szybkim czasie dużych zysków. Policja przestrzega przed instalowaniem programów, za pomocą których oszuści przejmują kontrolę nad naszymi mobilnymi urządzeniami. Nie należy nikomu udostępniać danych logowania do bankowości elektronicznej i mobilnej czy przekazywać poufnych informacji dotyczących kart płatniczych.

asp. Magda Zarembska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.