„Jadę bezpiecznym autem – Przedwakacyjny przegląd pojazdów 2021”

Ubiegłej soboty w Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych nr 1 przy ul. Szczęśliwickiej 56 w Warszawie została przeprowadzona akcja „Jadę bezpiecznym autem – przedwakacyjny przegląd pojazdów 2021”. Na stacji diagnostycznej znajdującej się na terenie szkoły policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji wraz z uprawnionymi diagnostami sprawdzali podzespoły pojazdów mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Współorganizatorami akcji oprócz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji była Polska Izba Ubezpieczeń oraz Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych nr 1 w Warszawie.

Akcja cieszyła się dużym powodzeniem, co pozytywnie zaskoczyło jej organizatorów. Tak szeroki odzew oznacza, że kierowcom zależy na bezpieczeństwie swoich bliskich.

Podczas kontroli szczególną uwagę zwracano na układ hamulcowy, układ kierowniczy, układ jezdny, ogumienie oraz oświetlenie pojazdu. Przeprowadzone sprawdzenia stanu technicznego wykazały, że większość pojazdów była w stosunkowo dobrym stanie technicznym. Policjanci uczestniczący w akcji podkreślali fakt, że stan techniczny pojazdów ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo osób znajdujących się na drodze. Każdy kierowca powinien (w szczególności przed dalszym wyjazdem) upewnić się, że jego pojazd przetrwa najdalsze i najtrudniejsze podróże.

W pojazdach, które dobrowolnie poddano sprawdzeniu stanu technicznego, dodatkowo została przeprowadzona bezpłatna dezynfekcja układu wentylacyjnego oraz wnętrza pojazdu – ozonowanie. Kierowcom, którzy zdecydowali się na sprawdzenie pojazdów wręczono miłe upominki.

Z uwagi na tak duże zainteresowanie akcją planowane są kolejne, które również będą przyczyniały się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach i będą świadczyć o tym, że wspólnie dbamy o nasze bezpieczeństwo.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.