Jechał 107 km/h. Został zatrzymany przez grupę Speed

Brawura i lekceważenie przepisów, w tym przekraczanie dopuszczalnej prędkości, to kluczowe czynniki wpływające na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Dlatego policjanci grupy Speed cały czas czuwają nad bezpieczeństwem i zwalczają niebezpieczne zachowania na drogach. Mundurowi zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę audi. 35-latek pędził w obszarze zabudowanym z prędkością 107 km/h.

Policjanci wchodzący w skład ciechanowskiej grupy Speed w Starym Garwarzu zatrzymali do kontroli drogowej 35-letniego kierującego audi. Mężczyzna pędził 107 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. W związku z tym 35-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Funkcjonariusze ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 1500 złotych, a na jego konto trafiło 13 punktów karnych.

Przypominamy, że jeżeli osoba której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów – czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Apelujemy o rozsądek i stosowanie się do ograniczeń prędkości. Nic nie tłumaczy pośpiechu kierowców, którzy narażają innych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Przestrzegajmy przepisów i dbajmy o bezpieczeństwo swoje, pasażerów oraz innych użytkowników dróg.

mł. asp. Magda Zarembska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.