Jechał 113 km/h przez teren zabudowy. Stracił prawo jazdy

Funkcjonariusze z ciechanowskiej drogówki wchodzący w skład grupy Speed po raz kolejny byli we właściwym miejscu i właściwym czasie. Tym razem udaremnili jazdę kierującemu, który postanowił zlekceważyć obowiązujące ograniczenie prędkości. Mężczyzna jadąc jeepem przekroczył dozwoloną prędkość o 63 km/h. Nieodpowiedzialnemu kierowcy mundurowi wystawili mandat karny w wysokości 2000 złotych, a na jego konto trafiło 14 punktów karnych. Pamiętajmy, że pośpiech to zły doradca- można stracić nie tylko pieniądze, ale w przypadku zdarzenia drogowego również życie i zdrowie.

W dalszym ciągu niestety, nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę z zagrożenia jakie niesie za sobą jazda z nadmierną prędkością. Wczoraj (26 marca) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego ciechanowskiej policji wchodzący w skład grupy SPEED zatrzymali do kontroli 30-letniego kierowcę jeepa, który w obszarze zabudowanym w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h poruszał się z prędkością 113 km/h. Mieszkaniec powiatu ciechanowskiego stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Nieodpowiedzialnemu kierowcy mundurowi wystawili mandat karny w wysokości 2000 złotych, a na jego konto trafiło 14 punktów karnych.

Przypominamy, że kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3-miesięczny okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy.

Apelujemy – nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych! Policjanci w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego codziennie kontrolują czy kierowcy stosują się do przepisów prawa i przeciwdziałają zagrożeniom jakie niesie za sobą nadmierna prędkość.

mł. asp. Magda Zarembska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.