Ojciec z synem kradli ozdobne drzewka. Zostali zatrzymani w czasie ucieczki

Policjanci z Płońska zatrzymali 32- i 56-latka, którzy kradli ozdobne drzewka z plantacji. Łupem ojca i syna, na przestrzeni kilku miesięcy, padło 50 świerków. Obaj zostali zatrzymani w czasie ucieczki po ostatniej kradzieży. Starszy z mężczyzn odpowie również za kierowanie bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości.

W minioną sobotę dyżurny z płońskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży ozdobnych drzewek z plantacji znajdującej się na terenie gm. Załuski. Właścicielka przejeżdżając obok swojego pola, na którym posadzone są iglaki, zauważyła nieznany jej samochód i dwóch mężczyzn. Jeden z nich siedział w pojeździe, natomiast drugi wyrywał drzewka z korzeniami i wkładał na tylne siedzenie samochodu. Spłoszeni przez kobietę, odjechali.

Wezwani na miejsce policjanci w ciągu zaledwie kilkunastu minut namierzyli w Szczytnie pojazd sprawców kradzieży drzewek. Kierowca na widok radiowozu nagle zatrzymał auto, wysiadł z niego i próbował uciekać pieszo, wbiegając na teren pobliskiej posesji. Pasażer uciekał natomiast w przeciwnym kierunku. Obaj szybko zostali zatrzymani. Okazało się, że są to dobrze znani płońskim stróżom prawa ojciec z synem. Od starszego z mężczyzn, kierowcy pojazdu, funkcjonariusze wyczuli alkohol. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. Mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Obaj amatorzy cudzych rzeczy trafili do policyjnego aresztu, a auto którym podróżowali zostało odholowane na strzeżony parking. Prowadzący postępowanie policjanci ustalili, że od jesieni 2022r. z terenu plantacji drzewek ozdobnych skradzionych zostało ponad 50 świerków i za te kradzieże odpowiadają zatrzymani.

56- i 32-latek usłyszeli zarzuty kradzieży drzewek ozdobnych, za co grozi im do 5 lat więzienia. Starszy z mężczyzn odpowie również za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i bez wymaganych do tego uprawnień.

Autor: kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.