Jechał na cudzej karcie kierowcy

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się kierowca ciężarowego mercedesa wraz z naczepą, który został zatrzymany do kontroli przez patrol z ostrołęckiej drogówki. Mężczyzna jechał na karcie swojego szefa, jednak to nie wszystko. Naczepa od kilku lat nie miała przeglądu technicznego, tachograf nie posiadał ważnej legalizacji, nie posiadał także wymaganych dokumentów dotyczących transportu drogowego. Informujemy, że w strukturach ostrołęckiej komendy znajduje się wyspecjalizowana komórka zajmująca się transportem drogowym, która na bieżąco dba o bezpieczeństwo w tym zakresie. Policjanci zatrzymali już kierowcy prawo jazdy za poruszanie się na cudzej karcie, niebawem jego i jego szefa czekają surowe konsekwencję finansowe.

W miniony piątek (3.11) jeden z patroli ostrołęckiej drogówki w miejscowości Ponikiew Mała poddał kontroli drogowej ciągnik siodłowy mercedes wraz z naczepą. Za jego kierownicą siedział 20-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. W trakcie kontroli dokumentów okazało się, że naczepa nie posiada od 4 lat przeglądu technicznego. Dalsza kontrola ujawniała kolejne nieprawidłowości z zakresu transportu drogowego.

Okazało się, że mężczyzna kierował pojazdem używając cudzej karty kierowcy, ta znajdująca się w tachografie, która rejestrowała jazdę należała do jego szefa.

Ponadto okazało się, że tachograf nie posiada ważnej legalizacji, dodatkowo nie miał on wymaganych dokumentów. Łącznie policjanci ujawnili 6 naruszeń związanych z wykonywaniem transportu drogowego dotyczących zarówno kierowcy, jak i właściciela firmy.

Nieodpowiedzialny kierowca będzie musiał teraz odpocząć od pracy, ponieważ za jazdę na cudzej karcie zatrzymano mu prawo jazdy na okres 3 miesięcy, został także ukarany mandatem karnym w wysokość 2000 złotych.

Policjanci zatrzymali również należącą do właściciela firmy kartę do tachografu. Sporządzili też dokumentację z kontroli wraz z załącznikiem do protokołu kontroli, wraz z listą stwierdzonych naruszeń. Wykonane zostały odpowiednie wydruki z tachografu, które zostały zabezpieczone na poczet prowadzenia postępowania administracyjnego.

autor: kom. Tomasz Żerański

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.