Nietrzeźwa kierująca złość wyładowała na policjantach

Kolejna nietrzeźwa osoba, która kierowała samochodem, została zatrzymana po reakcji świadków. Dzięki krótkiej informacji, policjanci zatrzymali 49-latkę. Kobieta miała ponad promil alkoholu w organizmie i wyjątkowo agresywnie zareagowała na interwencję policjantów. Odpowie nie tylko za kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, ale i za naruszenie nietykalności i znieważenie funkcjonariuszy na służbie.

Podczas minionego weekendu dyżurny garwolińskiej komendy otrzymał zgłoszenie od mieszkańców powiatu, którzy zauważyli nietrzeźwego kierującego samochodem. Z relacji świadków wynikało, że kierująca toyotą wyjechała wprost przed maskę samochodu zgłaszającego, a następnie poruszała się drogą w kierunku Garwolina. Kierująca ewidentnie nie potrafiła utrzymać prostego toru jazdy, a jej pojazd był mocno uszkodzony. Mężczyzna dokładnie opisał samochód oraz podał numery rejestracyjne i miejsce, w którym się zatrzymał.

Przypuszczenia świadków szybko okazały się trafne. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w organizmie 49-letniej kobiety ponad promil alkoholu. W tej sytuacji postępowanie funkcjonariuszy nie mogło być inne. Mieszkance powiatu garwolińskiego mundurowi zatrzymali prawo jazdy. Auto zostało odholowane na policyjny parking. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu.

Oprócz utraty prawa jazdy kierującej grozi wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. W trakcie zatrzymania 49-latka zachowywała się wyjątkowo agresywnie, dlatego usłyszała także zarzuty znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy Policji. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Małgorzata Pychner

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.