Jechał nietrzeźwy i bez „prawka”

Trzeźwość blisko 500 kierowców autobusów, ciężarówek i samochodów dostawczych skontrolowali w trakcie porannych działań inspektorzy z mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowca polskiego zestawu ciężarowego miał ponad 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponad 1 promil alkoholu „wydmuchali” też kierowcy dwóch busów towarowych. Oprócz tego jeden z nich prowadził pojazd, choć nigdy nie miał prawa jazdy.

W poniedziałek (19 września), na krajowej „dwójce” i „dziewiątce” oraz ekspresowej „siódemce” i „ósemce”, inspektorzy mazowieckiej ITD przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości. W trakcie działań przebadali alkomatami przesiewowymi 485 kierowców autobusów, ciężarówek i pojazdów dostawczych. Na krajowej „dwójce”, w okolicach Kałuszyna, udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu samochodem ciężarowym z naczepą. Polak pracujący dla polskiego przewoźnika miał 0,58 mg/l (ponad 1,2 promila) alkoholu w wydychanym powietrzu. Nieco ponad 1 promila alkoholu „wydmuchali” również dwaj polscy kierowcy busów towarowych. Jeden z nich został zatrzymany na krajowej „dziewiątce” w Radomiu, a drugi na ekspresowej „ósemce” w okolicach Warszawy. Pijany kierowca dostawczaka, którego zatrzymano w Radomiu, nigdy nie miał prawa jazdy. Wszyscy trzej nietrzeźwi kierowcy zostali przekazani do dalszych czynności funkcjonariuszom mazowieckiej Policji.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.